2016 yılında Gezici Grup Gayrimenkul Tic.Ltd. Şti. olarak kurulduk. 2018 yeni birikimlerin katılımı ,yeni sermaye artırımlarım ile Gezici Grup Finans Danışmanlık olarak büyümeye devam eden finans piyasalarında yetkili hizmet veren Türkiye’nin ilk ve en büyük kredi danışmanlık kurumuyuz.

İletişim

Sigorta Hizmetleri

Sigorta nedir sorusunun cevabı TDK sözlüğündeki yanıtına göre, başlangıç aşamasında ödenen bir prim karşılığında geleceğe yönelik güvence sağlayan poliçedir. Sigorta hizmeti, bir kişinin ya da sigorta kapsamına girebilen her türlü olgunun, gelecekte karşılaşılma ihtimali olan problemlere karşı sürdürülen ve sözleşme ile güvence altına alınan bir hizmettir.
Sigorta nedir çeşitleri nelerdir sorusuna cevap niteliği taşıyan hizmetlerin bazıları zorunlu olarak sürdürülürken bazıları da kişinin isteğine bağlı olarak tamamlayıcı güvenceler sunabilir. Her biri farklı özellikler taşıyan sigorta çeşitleri şunlardır:
Hayat sigortası, sigortalı kişinin vefat etmesi ya da sakat kalması durumuna karşılık güvence sağlayan bir poliçedir. Buna bağlı olarak sigorta sahibinin vefatı söz konusu olursa aile bireyleri için maddi güvence sağlanır. Sakatlık durumunda ise sigortalıya yaşam kalitesini korumasına yardımcı olan güvenceler sağlanır. Hayat sigortası, zorunlu değildir.
 Zorunlu bir sigorta türü olan trafik sigortası, trafikte meydana gelen ve karşı tarafa zarar verilen durumlarda maddi ve bedeni zararları üstlenir. Bunun yanı sıra trafikte yaşanan sorunlarda kusurlu tarafın ödemesi gereken tazminatlar da trafik sigortası tarafından üstlenilir.
 
Araç sahiplerini yakından ilgilendiren  kasko sigortası, güvence altına alınan aracın -teminatlar kapsamında- yaşayabileceği bütün problemlerde sigortalı kişinin mağduriyetini giderir. Kasko güvencesi, araç sahibine; kaza, çalınma, yanma, kötü niyetli hareketlere maruz kalma, yolda kalma gibi birçok durumunda maddi hasarın telafi edilmesini ve acil yardım desteği sunulmasını taahhüt eder.
 Konut sigortası, evinizi ve eşyalarınızı etkileyebilecek çeşitli doğal afetlerin, hırsızlık olaylarının ve yangın gibi risklerin bedellerinden sizi korumak için hizmet sunar. Zorunlu bir hizmet olmayan konut sigortası, hem ev sahipleri hem de kiracılar tarafından yararlanılabilen bir sigorta çeşididir.
 
Zorunlu sağlık sigortası, kamusal sigorta hizmeti olarak karşılanan ve SGK tarafından sürdürülen bir güvencedir. Ülkedeki herkesin sağlık sorunlarını kapsayan ve yaşanan olumsuz durumlar karşısında devlet kurumlarında ek ücret gerekmeksizin tedavi hizmeti sunulmasına yardımcı olan zorunlu sağlık sigortası, ülke genelinde geçerlidir. SGK sigortaları, özel kuruluşlar tarafından sağlanan tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetleriyle desteklenebilir.
 Özel sağlık sigortası, poliçedeki teminatlar ve limitler kapsamında hizmet sunan bir sigorta türüdür. Zorunlu olmayan özel sağlık sigortası, genel olarak kamusal sigorta ve sağlık hizmetlerinden çok daha kapsamlı bir güvence sunar. Bu nedenle birçok insan, zorunlu olmasa da, özel kuruluşların sağladığı sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanmayı tercih eder.
 
Bir seyahatin başlangıç ve bitiş noktası arasındaki süreci kapsayan sigortadır. Seyahat esnasında yolcu ve eşya güvenliğini sağlamak ve acil durumlarda destek sağlamak için sunulur. Seyahat sigortası, zorunlu bir sigorta türü değildir.
 Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), insanların kamusal emeklilik planlarına ek olarak yararlanabilecekleri özel bir sistemdir. BES’te düzenli olarak prim ödemesi yapılır. En az 10 yılı tamamlayabilen ve 56 yaşından sonra dilediği zaman emekli olabilen kişiler, emeklilikte ek gelir elde etme şansı elde ederek refah seviyelerini yükseltebilirler.
Sigorta çeşitleri ve tanımları kadar sigortanın avantajları hakkında da bilgi sahibi olmakta yarar vardır.
 
Sigorta hizmetleri, günümüzde pek çok bakımdan fayda sağlıyor. İnsan hayatında her zaman her türlü olumsuzluğa maruz kalmak mümkündür ve bu durumlarda ortaya çıkan ihtiyaçlar ya da masraflar, bütçene yük olabiliyor. Eğer hayatında böyle hesapsız masraflarla karşılaşmak ve bir problemle karşılaştığında endişeye kapılmak istemiyorsan sigorta yaptırarak kendini ve sevdiklerini güvence altına alabilirsin.
 
Sigorta ne işe yarar sorusuna yanıt olarak huzurlu ve rahat bir hayat vadettiğini belirtmek mümkündür. Sigorta poliçelerinin ödemeleri başlangıç aşamasında yapıldığı için güvenceden yararlanan kişiler, gelecekte karşılaşabilecekleri riskler için ayrıca birikim yapmak durumunda kalmazlar ve böylelikle farklı önceliklere bütçe ayırma şansı bulurlar. Örneğin, bütün fertleriyle özel sağlık sigortasından yararlanan bir aile, bunun yarattığı güvence ile sosyal hayatlarında ve gelecek planlarında daha huzurlu olabilir.