2016 yılında Gezici Grup Gayrimenkul Tic.Ltd. Şti. olarak kurulduk. 2018 yeni birikimlerin katılımı ,yeni sermaye artırımlarım ile Gezici Grup Finans Danışmanlık olarak büyümeye devam eden finans piyasalarında yetkili hizmet veren Türkiye’nin ilk ve en büyük kredi danışmanlık kurumuyuz.

İletişim

Banka Sicilim Bozuk Ne Yapmalıyım?

Banka sicilini düzeltmenin ilk yolu borçlarınızı bitirmektir.

 

Banka Sicili Nedir?

 

Banka sicili aslında kredi sicili olarak geçmektedir. Kredi sicili bankalarla yapmak istediğiniz işlerde bakılan ilk detaylardan biridir bu nedenle sicilin temiz olması önemlidir. Sizin bankalarla olan ödemeleriniz, kredileriniz ve kredi kartlarınız belirler. Kredi sicilini beş maddeden oluşmaktadır.

 

Kredi sicilinin %70’i kredi, kredi kartı borçları ve borçları ödeme düzeni oluşturmaktadır. Kredi sicilinin %30’luk kısmını yeni alınan kredi, kredi alma sıklığı ve diğer etmenler oluşturmaktadır. Ödemeleri düzenli ve tam yapmak sicilinizi temiz tutmaya ve kredi notunuzu yükseltmeye yaramaktadır.

 

Banka Sicili Nasıl Temizlenir?

 

Borçlarınızı ödeyemediğiniz ve kara listeye düştünüz daha sonrasında durumunuz düzeldi fakat banka siciliniz kötü. Banka sicilini temizlemeniz için borçlarınızı tamamen kapatmanız gerekmektedir. Bankalara olan eski borçlarınızı tamamen kapatınca siciliniz temizlenmemektedir.

 

Borcunuzu kapatmanızın üzerinden beş yıl süre geçmesi gerekmektedir. Banka sicilinizi temizlemek için borcu bitirip üzerinden beş yıl geçmesini beklemeniz gerekmektedir. Banka siciliniz bozukken herhangi bir bankanın verdiği hizmetlerden yararlanmanız mümkün değildir.